укр / en
ОЛЕГ СУСЛЕНКО 

Трололо

Я думав, що розпрощаюсь із відчуттям подяки "віртуальним" вчителям у 2008-2009 роках у проекті "In Paradise", але сьогодні, я знов згадую своїх далеких і великих гуру. На цей раз - візуалізуючи їхні мегапослання, які повернули русла рік у мистецтві 20 століття. Фрази-девізи, магічні заклинання, що з ними на устах, художники , непритомні, падали на барикадах. А сьогодні, у часи розвинених високих інформаційних технологій, це не більше, ніж трололо.

Кожен день на нас сипляться мудрості у вигляді крос-постнутих цитат великих людей. Це дуже популярна тенденція в мережі інтернет, ось вже кілька років. Мудрі вислови великих перемішується з щоденними мудростями, здавалося б, звичайних простих наших друзів, а потім - помножуються на незліченну кількість бздурів у виконанні жирних тролей та рядових паразитів соц-мереж. Так формується наш щоденний культурній раціон. Рівень лайна в океані інформаційного трешу зашкалює, його температура топить віковічні льодяні архипелаги людської мудрості. Брили льоду дрейфують в наші широти, несучи на своїх білих тілах пошматовані кавалки геніальних висловлювань. На тлі всезагального інформаційного невігластва та орієнтаційної фрустрації, величні знання лягають тонким шаром діамантового пилу на поверхню салату олів'є, перемішуються столовою ложкою і подаються до столу. Постструктуральне, постінформаційне та зрештою постмодерністське блюдо готове.

В серії робіт «Трололо» я експлуатую старі перевірені постмодерністські прийоми, незважаючи на те, що до нас постійно долітають повідомлення, ніби ''Постмодернізм із дед''. В проекті "Трололо" я тролю тих хто думає, що це так. Тому що за сучасних наявних об'єктивних обставин, тролінг залишається чи не єдиною можливістю для артикуляції мистецького жесту. Тому що тіло Постмедернізму досі не знайдено. Також, на моїх полотнах повсякчас присутній образ, відомий як тролфейс. Я справедливо вважаю, що сотні різноманітних зображень тролфейсу по своїй суті та виконанню є геніальними, і створені найвеличнішим художником сучасності – самим Анонімусом. Комета "Тролфейс" пролетіла повз нас кілька років тому і далі продовжує розсипати свої метеорити. Я просто ходжу і збираю їх по землі, щоб потім тупікнути десь у виставковому просторі.

«© Людвіг Міс ван дер Рое»
80х120 см, п., акрил, 2013
«© Енді Воргол»
200х160 см, п., акрил, 2013
«© Людвіг Міс ван дер Рое VS Роберт Вентурі»
80х200 см, п., акрил, 2013
«© Жан-Мішель Баскія»
80х200 см, п., акрил, 2013
«© Мерілін Менсон»
200х160 см, п., акрил, 2013
«© Бен Вотьє»
80х200 см, п., акрил, 2013
«© Less is more»
80х200 см, п., акрил, 2013
«© Йозеф Бойс»
інсталяція, 2013
Фотозвіт проекту Трололо у галереї Дзиґа
Львів, грудень 2013
Проект Трололо у Бункермузі
Тернопіль, січень 2014
українською / english
укр / en