Železný Muž
Чим більше я роздивляюсь творів Сучасного мистецтва і читаю про нього, тим менше залишається того, що мені в ньому подобається. Ці нескінченні фестивалі, конкурси, карнавали, балагани і капусняки Cучасного мистецтва - їх стало дуже багато - кількість перемогла якість. Цілий табун художників, які навчились любити і дуже вправно бавитись з дудкою замовника, що і життя без неї вже не уявляють. Дійшло до того, що глядач іде на виставку Cучасного мистецтва, як на відпочинок, як в цирк, чи аква парк, чи на концерт Кіркорова. Якщо так піде далі, то концерт останнього, за концептуальним наповненням та актуальністю теми, переросте виставку суч-арту. Дивлячись на закоханий танець папіка з художником, мені стає ніяково. У своїх снах та мареннях, я все частіше повертаюсь у середину 20 століття, коли Сучасне мистецтво було молоде і насправді революційне. Постійно. Коли воно було гостре і безкомпромісне. Коли воно ще могло дозволити собі свободу ідеї.
Сучасне мистецтво, безумовно, вправі бути таким, яким йому забажається. Воно може взагалі мовчати і нічого не говорити, може бути красивим, а може - жахливим, брутальним, повним несмаком, одноманітним, чи навпаки, підриваючим все навколо суцільним вибухом – перманентним; або пустопорожньо-розважальним, може догоджати і задовольняти вельмишановну публіку, а може взяти і надрочити на неї. Так, воно нікому нічого не забов'язане і може бути таким, яким хоче. Але тільки не скучним, унилим і нецікавим. Таким, яким ми з вами бачимо його все частіше. Із усіх облич і проявів Сучасного мистецтва мені, наприклад, найбільше подобається те, де провокація не припиняється, де ніколи не падає хуй. Де він стоїть постійно і якщо падає, то тільки для того, щоб своєю вагою придушити проростання паростків безбарвності і нікчемності. Мені не подобається зарозуміле псевдоінтелектуальне, або навпаки, балаганно-розважальне сучасне мистецтво. Я хочу завжди бачити у ньому тільки те, про що Палагнюк писав у своєму романі Бійцівський клуб, "і тоді береш слайд з порнографічної колекції, зібраної твоїм попередником, і вклеюєш кадр з крупним планом величезного червоного члена або розкритої вологої піхви в художній фільм... Окремий кадр видно на екрані протягом однієї шестидесятої долі секунди... Монументальний член заввишки з чотириповерховий дім, що нависає над публікою, яка жує попкорн, і ніхто його не бачить... Глядачі пили і жували як завжди, але щось помінялось у їхній підсвідомості". Таке Сучасне мистецтво мені подобається, а не милі та дещо сумні картинки про ніпрощо. Сучасне мистецтво дня сьогоднішнього, це якщо і хуй, то все більше кастрований, стерилізований, опавший, який не порушує нічий спокій, ні до чого гріховного не спонукаючий. А я хочу, щоб глядач виходив з галереї Cучасного мистецтва незадоволеним, щоб його комфорт був порушений, щоб перед сном він знов згадав про побачене і йому перехотілось спати. Щоб йому захотілось діяти, а не просто споглядати.
З іншого боку, зараз Сучасне мистецтво, це не просто мейнстрім, це нова релігія. Якщо середньовічне місто будувалось довкола храму, то мегаполіс 21 століття на місці храму поставив музей Сучасного мистецтва і обростає інфраструктурою довкола нього. Дуже добре це видно в Європі, або, наприклад, в Пермі, де депресивне місто ожило після культурних ін'єкцій Суч-арту. На місці зруйнованих заводів, закинутих муніципальних приміщень постають храми Сучасного мистецтва. І як у будь-якої релігії у нього є свої попи, священники, монахи, вірники. Є правдиві священники, які вірно служать культу і допомагають мирянам, є невірні і зажерливі, які живуть обманом. Також є повністю зречені світського життя монахи - вони найкрутіші. Я захоплююсь монахами Сучасного мистецтва, вони справді віддають йому все. Сам себе я не вважаю художником, це дуже пафосне слово. Я скорше звичайний служитель культу. І мені реально не подобається те, що в ньому тут зараз відбувається. Тому я вирішив намалювати хуй. І так 200 разів. У доволі олдскульній манері, яка б нагадувала нам старий добрий абстрактний експресіонізм 50-х.

80х200 см, п., акрил, 2011

80х200 см, п., акрил, 2011

80х200 см, п., акрил, 2011

150х320 см, п., акрил, 2011

80х200 см, п., акрил, 2011

80х200 см, п., акрил, 2011

80х200 см, п., акрил, 2011

200х80 см, п., акрил, 2011

150х200 см, п., акрил, 2012
Київ, квітень 2012